České hudební festivaly 2017

Jaro roku 2017 je za dveřmi a s ním i horečné přípravy na letošní hudební festivaly v České republice. Již klasicky se na české hudební scéně objeví klasická festivalová jména a doufejme, že se objeví i kousky nové. Přeci jen, v létě není hudby a příležitostí k zábavě nikdy dost. Všichni hudbu milujeme, a tak si jen s těží dokážeme odpustit nějaký ten hudební festival.

České hudební festivaly 2017

Máme to štěstí, že právě hudební festivaly jsou místem, kde si můžeme poslechnout menší nezávislé hudební interprety, kteří do stojatého rybníku dokážou přinést čerstvý vzduch a jako pomyslné štiky trošku prohnat ty staré kapry, kteří se na výslunní drží už pěknou řádku let.
Podívejme se tedy na některé z hudebních festivalů, kde můžeme narazit na nové úlovky, ale i osvědčenou klasiku.

Ústecký Majáles* Ústecký Majáles – Mig 21, Wohnout a další
* Žižkovská Noc 2017 – desítky scén, stovky interpretů z celého světa vč. České republiky
* Číro Fest 2017 – Nežfaleš, Driák, N.V.Ú. a další
* Brněnský Majáles 2017 – Oficiální událost, již legendární
* Busfest 2017 – Zlínské trolejbusy se promění v hudební scény
* Pivo Zadarmo Fest 2017 – První festival, kde se za pivo neplatí. Argema, Brutus, Harlej a další
* Tři sestry Open Air 2017 – Ano, tři sestry..co dodat?
* Slušnej kanál Open Air Festival – Čechomor, Cocotte Minute, Imodium, Smola a hrušky..

Výše uvedený seznam českých hudebních festivalů není ani náhodou vyčerpávající a už si lze najít téměř každou skupinu. Od národem milovaného Čechomoru a skupiny Tři sestry až po nezávislé umělce na studentských festivalech, milovník české hudby si najde to svoje právě díky pořadatelům těchto akcí. A že se máme na co těšit – odvážnost pořadatelů nezná mezí, a tak se můžeme dokonce těšit i na festival, kde se za pivo neplatí. Otázkou však zůstává, jak kvalitní onen zlatý mok bude.

Vše důležité na české hudební scéně samozřejmě budou opět sledovat média a vy se tak nemusíte bát, že by vám nějaký festival ušel. Než se však pořádně oteplí, bude lepší se zahřát u společenské hry na náměty české hudby. Přejeme příjemnou zábavu!