quality Czech musicTento žebříček nejlepších českých písniček jsme sestavili pro všechny hudební nadšence. Abyste nemuseli složitě hledat kvalitní skladby na internetu, nechte se inspirovat naším seznamem českých skladeb!

  • Voxel “V síti” (2012)

Voxel je pseudonym Václava Lebedy, neúspěšného soutěžícího Československé Superstar, což mu však nebránilo k zahájení úspěšné popové kariéry. Text písničky “V síti” napsal známý písničkář a zpěvák Ondřej “Xindl X” Ládek.

  • Kazety “13” (2009)

Kapela Kazety je pražské trio, jehož skladba “13” je velmi povedeným remakem Útoku na okrsek 13 od Johna Carpentera.

  • Southpaw “Shadows” (2006)

Southpaw v čele se zpěvákem Gregory Finnem (vlastním jménem Jiří Burian) je alternativní rockovou kapelou. Skladba Shadows je skutečným klenotem z jejich alba Heart Disk, které vyšlo před 10 lety.

  • Moimir Papalescu & The Nihilists “Summer Wine” (2006)

Před lety, kdy electroclash a hloupé pseudonymy byly v módě, vypadalo, že úspěch pražské kapely Moimir Papalescu & The Nihilists je předurčen. Po vydání dvou alb se kapela však rozdělila na dva soupeřící soubory. Lídr kapely Papalescu (skutečné jméno Miroslav Papež) dále pracuje na různých elektronických projektech a zbytek kapely, včetně zpěváka La Petite Sonja (Sonja Krohn), nyní tvoří nový kolektiv Kill the Dandies!

  • Ready Kirken “1+1” (2006)

Popové rockeři z Pardubic Ready Kirken byli v minulosti jednou z nejoblíbenějších českých kapel a neodolatelně přitažlivá skladba “1+1” je jednou z jejich nejoblíbenějších písní. Jak každý, kdo hledal byt v Praze, asi už tuší, písnička je o osamostatnění se a pořízení vlastního bydlení.

  • Dirty Airlines “Inside of Me” (2005)

Ovlivněna skupinou The Jesus a Mary Chain, pražská kapela Dirty Airlines produkuje melodický alt-rock a je známá díky skvělému zvuku. Velkolepá skladba “Inside of Me” je singlem z jejich prvního a zřejmě i posledního alba No Time for Revolution.

  • The Prostitutes “Sunshine” (2005)

Kapela The Prostitutes v čele s expatem Adrianem T. Bellem produkuje úzkostmi sužovaný post-punk velmi oblíbený mezi studenty. Skladba “Sunshine” pochází z debutového alba skupiny.