Kde si poslechnout kvalitní českou hudbu?

Pěkná česká písnička má jednu velkou výhodu – každý jí rozumí. Česká hudba je příjemná a k poslechu nenáročná, neboť zpívá naším jazykem a my ji vnímáme tak nějak přirozeně. Kde si však takovou písničku poslechnout? Světové písničky si člověk může poslechnout poměrně jednoduše na YouTube, v televizi i na leckterém rádiu. Jak ale postupovat, když si chce člověk užít českou hudbu v klidu a pohodě?

Vhodné rádio

Radio ImpulsTak například rádio Impuls hraje hezky česky. Rádio Český Impuls má ještě jednu výhodu – na jejich webu se dá velice snadno najít inspirace nebo si stáhnout přehrávač do počítače. Samozřejmě se dá mrknout také na Český Rozhlas a jeho vybrané rádiové stanice.

Nákup hudby online

Online hudba je asi tou nejkomfortnější hudbou – můžeme si vybrat co nám bude hrát, kdy to bude hrát a jak to bude hrát. Žádné reklamy, žádné opakování a především široká škála interpretů. Ačkoliv byl český hudební průmysl poněkud pozadu co se týče nabídky, dnes je tomu už jinak a velkou spoustu českých interpretů si lze poslechnout například pomocí aplikace Spotify – a nejen hudbu, ale také mluvené slovo.

Vše co je k takovému komfortnímu poslechu potřeba je počítač nebo telefon a účet na Spotify. Zakoupit si předplatné se opravdu vyplatí – a to především v rodinné verzi, která nabízí opravdu výhodný tarif. Ačkoliv to není zcela povoleno v pravidlech, na druhou stranu Spotify o tomto postupu ví a nepřímo jej toleruje – totiž sdílení rodinného účtu s přáteli. V partě lidí se tak dá dostat na výhodný tarif dvou dolarů na měsíc za osobu. V době, kdy člověk platil 500Kč za jedno jediné CD jsme si o takové super ceně mohli jen zdát – nehledě na poměr cena/výkon.

Stačí se jen zaposlouchat. Spotify vám nejen nabídne nové interprety podle toho co posloucháte, ale každý den vám nabídne playlist stvořený jen a pouze pro vás. A tomu se říká super poslech. Teď už si stačí jen počkat na sezónu hudebních festivalů 2017 a na některý z nich se v doprovodu chytré hudební aplikace vydat. Pokud máte na autorádiu adekvátní vstup, pak už vás rádio plné reklam nebude nadále obtěžovat.