Máte rádi hudbu?

My také.

Nedokážeme si představit žádnou opravdovou party bez elektronických beatů od Skrillexe nebo Aviciiho. Cesta autem na dovolenou bez dynamických skladeb Katy Perry nebo Taylor Swift by byla o mnoho nudnější záležitostí. Brzké vstávání do školy nebo kamkoli jinam se u mnoha lidí neobejde bez povzbuzujících tónů oblíbené písně. Hudební skladby dokáží během tří minut naprosto změnit naše emocionální rozpoložení. Vědci v mnoha studiích prokázali příznivý vliv poslechu i produkování hudby na naše fyzické i psychické zdraví.

Najít si své oblíbené světové interprety není nic těžkého – především dnes, v době YouTube, Spotify a Apple Music si můžeme z pohodlí svého domova pustit snad všechnu hudbu, která na světě je.

Najít si ale české interprety kteří dělají hudbu, jež by nám mohla přirůst k srdci, může být o něco těžší.

Právě proto jsme vytvořili tyto stránky – chceme poskytnout inspiraci všem z vás, kteří by si rádi poslechli kvalitní české kapely, zpěváky a zpěvačky, ale je pro ně těžké zorientovat se v nepřehledné džungli české hudební scény.

Velká vydavatelství nám už dvacet (nebo ještě více) let vnucují stále stejné interprety, jejichž hudba sice pro někoho může mít určitou nostalgickou hodnotu, rozhodně se ale svou kvalitou nevyrovná úrovni zahraniční tvorby.

Originální mladé české kapely, talentovaní zpěváci a nadané zpěvačky ale stále zůstávají ve stínu “velkých” jmen našich hudebních celebrit, které se více než produkování hudby věnují vytváření bulvárních skandálů. Právě tuto nerovnost chceme alespoň trochu vyrovnat a poskytnout vám tipy na méně známé, ale o to kvalitnější české interprety.