Czech musicO Kabátech, Heleně Vondráčkové nebo Lucii Bílé toho už bylo napsáno a řečeno více než dost.

Pojďme se teď společně podívat na kapely a zpěváky, které sice zná mnohem méně lidí, zato ale mnohdy dělají mnohem zajímavější a nápaditější hudbu než jejich slavní kolegové.

1. February

Caspian. Radiohead. Shoegaze. Kytary Fender. Kostkované košile.

Rozeznělo alespoň jedno z těchto slov struny vašeho srdce? Pak se vám určitě bude líbit tahle mladá ostravská kapela tvořící hudbu, za kterou by se rozhodně nestyděli ani jejich o deset let starší kolegové ze Spojených Států nebo Velké Británie. Rozhodně nejde o hudbu, která by na první poslech zapůsobila na každého. A ani si to kapela nedává za cíl. Kluci se muzice nevěnují kvůli mainstreamové popularitě, ale kvůli hudbě samotné. A to zkrátka stojí za to ocenit.

2. Lenny

Lence Filipové, dceři slavné Lenky Filipové, se sice už určité popularity dostává, její sláva ale rozhodně není tak velká, jak by si za svou kvalitní hudbu zasloužila. Sympatická a velmi mladá dívka s výjimečnou nakřáplou barvou hlasů teď studuje hudební tvorbu na univerzitě ve Velké Británii, a na její tvorbě to opravdu jde poznat. Pokud hledáte opravdu kvalitní, neprvoplánový český (i když anglicky zpívaný) pop s nádechem indie, nemusíte už hledat dále.

3. Call Tracy

Pražští poppunkeři Call Tracy dělají velmi stylovou hudbu, o které byste na první (ani desátý) poslech rozhodně neřekli, že pochází z Česka. Podobně jako u February jejich tvorba oslovuje spíše určitou subkulturu než široké publikum posluchačů. Pokud jste ale vyrůstali na blink-182, The Offspring a podobných kapelách, Call Tracy Vám rozhodně přiroste k srdci.

4. Manon Meurt

Kapela Manon Meurt pochází z Rakovníku a tvoří hudbu, jejíž kvalita rozhodně přesahuje hranice České Republiky. Jejich zasněné, emotivní skladby vás přenesou do nového světa plného pastelových barev, vánočních světel a originálně zefektovaných kytar.